Co najczęściej psuje się w samochodach marki BMW?

nowe części bmw

Nowe samochody osobowe, kupione prosto z salonu BMW (o ile nie mają fabrycznych wad) nie psują się wcale przez wiele, wiele lat. Regularne, coroczne przeglądy i dbanie o samochód wydłuża okres bez usterek o kilka lat. Porównując markę BMW do innych z różnych statystyk wynika, że jest to obok audi jedna z najrzadziej psujących się marek. Najwięcej usterek posiadają Fordy, Renault (kilka modeli). Ford Mondeo MK3 w jednym z rankingów okazał się najbardziej psującym się modelem ze wszystkich porównywanych. Renault Mégane i Laguna okazały się modelami z najczęściej psującą się elektryką ze wszystkich porównywanych modeli. Ford Mondeo MK3 został skrytykowany, za niezwykle często następującą korozję nadwozia i podwozia oraz ogółem bardzo nisko oceniono jego karoserię.
Jeśli zechcemy przyjrzeć się usterkom ze względu na koszty ich usunięcia, to najdroższe są naprawy w drogich markach, takich jak Jaguar, czy Porsche. Do tej grupy zalicza się również Lexus i Mercedes klasy premium.
Bardzo ważnym jest, by posiadacze psujących się aut dzielili się swoimi doświadczeniami, gdyż prowadzenie tego typu statystyk bardzo ułatwia potencjalnym klientom kupowanie samochodów. Prowadzenie owych statystyk jest również ważne dla producentów aut. Na podstawie wieloletnich obserwacji przez użytkowników swoich produktów mogą pracować nad ulepszeniem najbardziej newralgicznych punktów w produkowanych przez siebie samochodach.

Podział usterek samochodów ze względu na wiek auta

Oczywiście w najstarszych autach najczęściej dość kłopotliwą rzeczą jest korozja. Korodują głównie progi, układ wydechowy, ozdobne listwy. Przed kupnem starszego modelu trzeba dokładnie przeszukać auto pod kątem ognisk rdzy.
U odrobinę nowszych modeli najczęściej psują się hamulce. W latach 2007-2013 producent samochodów zorganizował nawet akcję wymiany wszystkich wadliwych układów hamulcowych. BMW oryginalne tarcze możesz dostać wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży na przykład w Szczecinie szukając pod części bmw szczecin
W najnowszych modelach często psują się pompy podciśnienia w samochodach na benzynę, natomiast w silnikach Diesla często pojawia się problem z kolektorem ssącym oraz pompą paliwową. Warto zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości akcesoria BMW i naprawiać wszystkie usterki na bieżąco.

Pamiętaj, że bez względu, czy masz starszy model BMW, czy nowszy, czy usterka jest poważna, czy wydaje ci się błaha nigdy nie zwlekaj z naprawą i kupuj tylko nowe części bmw. Z naprawą aut jest trochę tak jak z pójściem do dentysty – im dłużej zwlekasz, tym większy problem jest do naprawienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Theme: Overlay by Kaira Extra Text
Cape Town, South Africa